Noderīgi raksti par zobārstniecību

Piezīme Kanālu plombēšana

Sakņu kanālu ārstēšana ir iejaukšanās, kuras mērķis ir saglabāt zobu un novērst iekaisuma procesu kaulu audos zoba saknes (sakņu) rajonā. Tas sastāv no inficēto audu noņemšanas no kanāla, kanālu mehāniskās, medicīniskās, ultraskaņas apstrādes un kanāla (-u) piepildīšanas ar terapeitisku (pagaidu) un pēc tam pastāvīgu materiālu.
Lai iegūtu maksimālu efektu no ārstēšanas un ilgstoši saglabātu zobu, jāievēro šādi ieteikumi:

  1. 1. Saistībā ar pakāpenisko ārstēšanu uz zoba tiek uzlikts pagaidu pildījums. SVARĪGI: neēdiet un nedzeriet 2 stundas līdz pildījuma materiāla stabilizācijas beigām.
  2. Arī divas stundas jums nevajadzētu lietot cietu pārtiku, jo iespējamas gļotādas traumas. Ārstēšanas laikā jūs tikāt anestēzēts, un tāpēc jūs pilnībā nejūtat audus, kas apņem zobu.
  3. Veicot pakāpenisku sakņu kanālu ārstēšanu, līdz zobs ir pilnībā atjaunots, ir nepieciešams noņemt košļājamo slodzi no zoba (košļāt pretējā pusē). Atcerieties: nekaitīga izskata maizes izstrādājumi ir vissliktākie vājināto zobu ienaidnieki, jo to "lipīguma" dēļ tie rada audu pārslodzi.
  4. Pēc anestēzijas nodilšanas, kožot zobam, var rasties sāpes, sāpes un / vai sāpīgums. Tas ir saistīts ar organisma dabisko bioloģisko reakciju uz iejaukšanos un terapeitiskā vai plombējamā materiāla klātbūtni zoba kanālā (-os), kā arī atkarīgs no iekaisuma pakāpes, kas jau ir jūsu vizītes laikā audos ap saknēm. Šīs sajūtas var saglabāties vairākas dienas. Šajā periodā ir iespējams lietot ārstējošā ārsta izrakstītos pretsāpju līdzekļus (Ketonal, Baralgin, Ketanov, Naiz, Nimisil saskaņā ar instrukcijām).
  5. Pagaidu pildījums, kas novietots uz zoba, ēšanas laikā var nedaudz sagrūt. Ja jūtat, ka pagaidu pildījums ir bojāts vai trūkst, nekavējoties sazinieties ar ārstu, lai to nomainītu.
  6. Mēs stingri neiesakām izmantot siltas kompreses intervences jomā.
  7. Paaugstinātu sāpju, pietūkuma, drudža gadījumā ieteicams nekavējoties tikties ar ārstu, lai identificētu un novērstu cēloņus.
  8. Pēc sakņu kanālu ārstēšanas beigām ir nepieciešams nosegt zobu ar vainagu, lai novērstu tā turpmāku iznīcināšanu. Tas ir saistīts ar faktu, ka neirovaskulārais saišķis (nervs) zobā ir spēcīgs barošanas kanāls, un bez tā zobu audi kļūst trausli, un tāpēc tie ir jutīgāki pret šķembām, iznīcināšanu un lūzumiem.
  9. Zobi, kuriem veikta sakņu kanālu ārstēšana, jāuzrauga 2 gadus pēc ārstēšanas beigām. Ieteicams apmeklēt zobārstu 1 reizi 6 mēnešos, lai pārbaudītu un kontrolētu attēlus.