Noderīgi raksti par zobārstniecību

Vairāki mīti par zobu balināšanu

Zobu balināšana ir populāra procedūra, taču ap to ir izveidojušies vairāki mīti. Šeit ir daži no izplatītākajiem:
1. Zobu balināšana bojā zobus. Mūsdienu profesionālie balināšanas gēli ir testēti un klīniski pierādīti kā nekaitīgi zobiem. Agrākie balināšanas līdzekļi varēja radīt kaitējumu, taču pašreizējās tehnoloģijas ir drošas, ja tiek ievēroti speciālistu norādījumi.
2. Balināšanas rezultāti ir pastāvīgi. Patiesībā balināšanas efekts nav mūžīgs. Zobu krāsa var mainīties atkarībā no uztura, smēķēšanas un citiem faktoriem. Lai saglabātu baltumu, nepieciešama regulāra mutes higiēna un, iespējams, atkārtotas balināšanas procedūras.
3. Visi var balināt zobus. Ne visi ir piemēroti zobu balināšanai. Cilvēkiem ar smaganu slimībām, bojātiem zobiem vai plānām emaljām balināšana var nebūt ieteicama. Pirms procedūras vienmēr jākonsultējas ar zobārstu.
4. Balināšana padara zobus jutīgus uz visiem laikiem. Pēc balināšanas zobi var kļūt jutīgi, taču šis efekts parasti ir īslaicīgs un izzūd pēc dažām dienām. Ja jutīgums saglabājas, jākonsultējas ar speciālistu.
5. Mājas apstākļos balināšana ir tikpat efektīva kā profesionālā. Mājas balināšanas līdzekļi var sniegt rezultātus, taču tie bieži vien ir mazāk efektīvi un var radīt riskus, ja netiek pareizi lietoti. Profesionāla balināšana zobārsta uzraudzībā ir drošāka un efektīvāka.
6. Balināšana iedarbojas uz visiem zobiem vienādi. Plombas, kroņi un venīri nebalinās tāpat kā dabīgie zobi. Pēc balināšanas var būt nepieciešama šo restaurāciju nomaiņa, lai tās atbilstu jaunajam zobu tonim.
Lai izvairītos no nevēlamām sekām, pirms zobu balināšanas vienmēr konsultējieties ar zobārstu.